3rd Central European Biomedical Congress, 15-18 września 2018 r., Kraków

Rozpoczęła się rejestracja na 3. Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny, który odbędzie się w dniach 15-18 września 2018 r. w Krakowie. Organizatorami Kongresu są Instytut Farmakologii PAN w Krakowie oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy współudziale Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego i Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego.

Tegoroczny Kongres odbędzie się dniach 15-18 września 2018 r. pod tytułem: „News on biomarker discovery and research innovations in medicine and biomedical sciences”. Wykłady i sesje plenarne będą odbywać się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy lekarzy-klinicystów różnych specjalności, farmaceutów, farmakologów, biologów, biotechnologów, chemików, toksykologów oraz studentów z obszaru biomedycyny.

Udział w Kongresie uczonych i badaczy o uznanym dorobku naukowym to znakomita okazja przedstawienia takich tematów jak medyczne i pozamedyczne zastosowania marihuany, nowe substancje psychoaktywne, farmakogenomika, nanotechnologia w nanomedycynie, choroby neurodegeneracyjne i psychiczne, choroby rzadkie, otyłość i cukrzyca.
Wśród zaproszonych wykładowców, którzy potwierdzili uczestnictwo będą między innymi:
Profesor Csaba Földy, Brain Research Institute, University of Zurich, Szwajcaria,
Profesor Ulrik Gether, Molecular Neuropharmacology and Genetics Research, University of Copenhagen, Dania,
Profesor Margaret Haney, Columbia University Medical Center, NY, USA,
Profesor Francesco Pavone, European Laboratory for Non Linear Spectroscopy and Department of Physics, University of Florence, Włochy.

Młodzi pracownicy naukowi, doktoranci i studenci będą mieli możliwość prezentacji swoich wyników badań podczas specjalnej sesji naukowej. Jednym z istotnych celów spotkania będzie prezentacja procesu komercjalizacji wyników badań naukowych zarówno z perspektywy ośrodków akademickich, jak i firm farmaceutycznych.

Uczestnictwo w Kongresie będzie premiowane 10 punktami edukacyjnymi dla lekarzy i farmaceutów w ramach obowiązku doskonalenia zawodowego.
3 edycja Środkowoeuropejskiego Kongresu Biomedycznego zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących biomedycyny w 2018 roku.

Rejestracja oraz pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.cebc.pl/