II Sympozjum Młodych Ornitologów

Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego oraz Sekcja Ornitologiczna Koła Naukowego Leśników Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego serdecznie zapraszają na konferencję ogólnopolską: II SYMPOZJUM MŁODYCH ORNITOLOGÓW, 9-11. listopada 2018r.,które odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

Głównym założeniem konferencji jest stworzenie forum do integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami oraz doktorantami (i nie tylko!) współtworzącymi ruch ornitologiczny w Polsce, przy jednoczesnej prezentacji rzetelnych wyników badań ornitologicznych. Konferencja adresowana jest do studentów, doktorantów, post-doców, oraz reprezentantów organizacji pozarządowych. Szczególnie gorąco zapraszamy organizatorów i uczestników obozów ornitologicznych. Zapraszamy do prezentacji, w formie referatu ustnego, lub posteru, rezultatów badań prowadzonych, na przykład w ramach magisterium, doktoratu, wieloletniej działalności obozów ornitologicznych, studenckich kół naukowych lub organizacji pozarządowych.

Cele konferencji:
• Prezentacja wyników badań i zagadnień badawczych poruszanych przez młodych ornitologów.
• Integracja i nawiązanie współpracy pomiędzy studenckimi kołami naukowymi.
• Promocja uczestnictwa w obozach ornitologicznych wśród studentów i młodych ornitologów.
• Zacieśnienie współpracy pomiędzy organizatorami obozów ornitologicznych.
• Wymiana doświadczeń z zakresu organizacji i funkcjonowania długoterminowych badań ornitologicznych.
• Przegląd inicjatyw umożliwiających rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń.

Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.sosknbul.ptaki.org.pl/index.php/Sympozjum_Młodych_Ornitologów . Na zgłoszenia czekamy do 19 września. Zapraszamy także na facebookowy profil konferencji: https://www.facebook.com/events/811269482412327/